Програма курсу

Основні поняття туризму

Термінологія у туристичному бізнесі. Види подорожей у міжнародному та внутрішньому туризмі. Учасники туристичного ринку: туроператори, турагенти, партнери, клієнти. Туристичні послуги: основні та додаткові. Основи самодіяльного туризму.

Система гостинності, транспортне та екскурсійне обслуговування

Категорії готелів. Типи готельних номерів. Види харчування. Транспортне обслуговування в туризмі: специфіка чартерних та регулярних перевезень. Екскурсійне обслуговування: гіди, екскурсоводи, види екскурсій.

Робота з сайтами туристичних операторів

Огляд основних туристичних напрямків. Онлайн бронювання. Спеціальні пропозиції. Перегляд наявності місць на чартерних рейсах. Stop-sale – припинення продажів готельних номерів. Відгуки туристів. Підбір туру

Паспортні та візові формальності

Закордонний паспорт: процедура та терміни оформлення. Нотаріальний дозвіл на вивезення дитини за кордон. Порядок оформлення і отримання виїзних віз. Безвізовий або спрощений в’їзд. Що робити в разі відмови у видачі візи. Відкриття візи іноземним громадянам. Митні формальності. Санітарно-епідеміологічний контроль. Страхування в туризмі.

Правові аспекти надання туристичних послуг

Договори в туристичному бізнесі: агентський та з клієнтам. Умови зміни та розірвання договорів. Заповнення договорів з туристами. Приймання грошових коштів, виписка касових документів.

Туристичні формальності та безпека в туризмі

Правила поведінки туристів в аеропортах. Види літаків, авіаквитки, багаж, ручна поклажа. Переліт. Харчування на боту. DUTY FREE. Трансфери. Безпека подорожей. Дотримання законів та звичаїв країни перебування.

Технологія роботи турагента

Знайомство з клієнтом. Консультування клієнтів. Демонстрація Ваших можливостей та переваг. Підбір турів. Ведення телефонних переговорів: встановлення контакту, виявлення потреб, обслуговування запиту, завершення розмови – запрошення в офіс.

Порядок реалізації туристичних послуг

Прийом замовлення. Вибір турпродукту. Бронювання туру. Підписання договору купівлі-продажу туристичного продукту. Пакет туристичних документів.

Психологія взаємодії менеджера турагентства та клієнта

Робота з постійними клієнтами. Робота із запереченнями. Робота з конфліктними клієнтами. Порядок розгляду претензій. Порядок реалізації туристичних послуг поетапно. Підбиття підсумків. Вручення сертифікатів